Domov / Tienenie

Tienenie

Interiérové
žalúzie

Vertikálne
žalúzie

Drevené
žalúzie

Látkové plissé
žalúzie

Bambusové
rolety

Textilné rolety

Deň/noc rolety

Japonské posuvné steny

Exteriérové
žalúzie

Hliníkové
rolety

Screen rolety

Markízy

Pergoly

Interiérové

žalúzie

Dalo by sa povedať, že interiérové žalúzie dnes už nie sú žiadnou špecialitou. Skutočnou špecialitou
interiérových žalúzií je však nespočetné množstvo variácií ich prevedenia, bez toho, aby ste museli
obetovať funkčnosť či dizajn tienenia.

V našej ponuke klasických horizontálnych žalúzií sa nachádza pestrá farebná paleta, z ktorej
môžete vybrať dokonale ladiace žalúzie k dizajnu interiéru, bez narušenia harmónie miestnosti.

Exteriérové

žalúzie

Exteriérové žalúzie dnes vo veľkom nahrádzajú klasické interiérové žalúzie a stali sa jednotkou na trhu s tieniacou technikou. Princíp ostáva rovnaký ako u horizontálneho interiérového tienenie, s tým rozdielom, že lamely sú z odolného hliníku a ich sklon môžete ovládať mechanicky alebo automaticky pomocou diaľkového ovládača pre vaše dokonalé pohodlie.

Vonkajšie žalúzie sa stávajú súčasťou architektonického komplexu objektu, ktorému pridávajú moderný charakter. Vďaka tomu, že sú žalúzie umiestnené z vonkajšej strany budovy, v interiéri ostáva príjemná klíma a skvelou výhodou je možnosť otvoriť okno aj keď sú žalúzie úplne zatiahnuté.

Exteriérová žalúzie taktiež ponúkajú širokú škálu farieb, tvarov a veľkostí, ktorých výber záleží od vašich preferencií.

Typy lamiel

Vertikálne

žalúzie

Vertikálne žalúzie sú dizajnérskou aj tieniacou stálicou, ktorá dodá interiéru určitú eleganciu a sofistikovanosť. Nemusíte sa obávať o narušenie harmónie interiéru, pretože dnes si už môžete vybrať z obrovskej škály farieb a materiálov pre spracovanie vertikálnych žalúzií. Neoceniteľnou vlastnosťou tohto typu tienenia je jej antistatická úprava, čím sa nároky na údržbu výrazne znižujú. Ďalšou výhodou vertikálnych žalúzií je neinvazívny spôsob montáže, pri ktorej sa nosič jednoducho pripevní pomocou skrutiek do stropu a naň sa potom uchytia visiace lamely.

Drevené

žalúzie

Drevené žalúzie sú skutočne estetickým doplnkom, ktorý vytvára jedinečnú atmosféru v každom priestore. Špecifikom drevených žalúzií je montáž tienenia mimo okenného otvoru, čím sa stávajú dominantným prvkom, avšak mäkkosť dreva neprehlušuje zbytok interiérového zariadenia.

Jednoznačnou výhodou drevených žalúzií je izolačná vlastnosť dreva, ktorá lepšie pomáha udržiavať chladnejší vzduch v interiéri.

Látkové plissé

žalúzie

Látkové plissé žalúzie sú jednoznačne dizajnérskym kúskom, ktorý vám dáva možnosť hrať sa s atmosférou interiéru. Sťahovaním alebo vyťahovaní horného, poprípade dolného, profilu si môžete ľubovoľne nastaviť intenzitu tienia, čo dopĺňa aj možnosť voľby zo širokej škály farieb, dekorov a celkového prevedenia tienenia.

Japonské

posuvné steny

Japonské posuvné steny sa radia medzi dizajnérsku špičku v rámci interiérového tienenia. Tieto posuvné steny vám poskytnú jedinečnú hru svetla a tieňa nielen vďaka posuvným panelom, na ktorých je tieniaca technika upevnená, ale aj vďaka samotnej látke, ktorú si môžete nakombinovať z pestrého výberu farieb, textúr a vzorov.

Textilné

rolety

Interiérové textilné rolety poskytujú priestor pre osobnú dizajnérsku realizáciu, vďaka širokej farebnej škále a množstva typov textilu. Práve kombinácia farby a hustota tkania látky na rolete určuje intenzitu zatienia miestnosti, čím dotvárate aj celkovú atmosféru interiéru. 

Textilné rolety vám rovnako poskytujú viaceré možnosti pre ich montáž. Namontované môžu byť do stropu, na stenu alebo do rámu plastového či dreveného okna. Voľba je na vás!

Bambusové

rolety

Bambusové rolety sú jedinečné pre svoje čisto ekologické materiálové vyhotovenia. Jemný bambus dodá interiéru dizajnový charakter bez kompromisu na funkčnosti tieniacej techniky.

Deň a noc

rolety

Textilné rolety deň a noc patria medzi tie najsofistikovanejšie formy tieniacej techniky. Kombinujú vysokú funkčnosť klasických žalúzií a eleganciu látkového tienenia. Sú teda nanajvýš praktickým aj dekoračným prvkom. Inovatívnosť tejto tieniacej techniky sa zakladá na jednoduchom striedaní hustejšie tkaných a redšie tkaných pruhov látky, vďaka čomu si môžete regulovať a prispôsobovať tienenie pre dokonalé súkromie alebo jemný slnečný svit. 

Rolety deň a noc ponúkajú rôzne možnosti montáže. Môžete ich namontovať do stropu, na stenu alebo do rámu plastového či dreveného okna. Voľba je len na vás!

Hliníkové

rolety

Vonkajšie hlinkové rolety sú jedným z najúčinnejších tieniacich, tepelnoizolačných a ochranných prvkov, a preto sa radia do investícií, ktoré sa naozaj vyplatia. Vďaka vysoko odolnému hliníku, plnenému polyuretánovou penou, sa nemusíte obávať nezvaných hostí ani zvýšenej hlučnosti.

Svojim minimalistickým dizajnom a možnosti montáže roliet do prekladov okien, sa rolety jemne prelínajú s celkovou architektúrou objektu.

Rolety sa dajú ovládať manuálne, ale čoraz obľúbenejšia voľba je motorizovaná verzia s elektrickým pohonom a diaľkovým ovládaním.

Screen

rolety

Screen rolety sú síce najmladším prírastkom do rozrastajúcej sa rodiny tieniacej techniky, ale určite im to neuberá na popularite. Práve vďaka svojej modernej ľahkosti a minimalistickej elegancii prevedenia sa screen rolety stávajú prvou voľbou nielen pre
administratívne budovy, ale aj do obytných domov. 

Špecialitou screen roliet je využitie špeciálnych technických látok, ktoré sú perforované, a tým Vám umožňujú vizuálny kontakt s okolím, a zároveň dostatočné súkromie.

Vďaka svojej jedinečnej schopnosti odolať vysokému tlaku vetra, sa screen rolety môžu
montážne kombinovať s tienením pergoly, altánov alebo zimných záhrad.

Markízy

Markíza je všestranným exteriérovým tienením vhodným pred zatienenie rodinnej terasy alebo presklenej výlohy komerčného priestoru. Markízy sú predĺženou súčasťou architektúry objektu a dotvárajú celkovú estetiku. Aj napriek tomu, že primárnou funkciou markíz je ochrana pred slnečným žiarení, v závislosti na látke si vie poradiť aj s jemným dažďom. Vzhľad aj konštrukciu markízy si môžete nakombinovať podľa vlastných preferencií počínajúc od farby a typu látky až po spôsob ovládania. Čoraz populárnejší spôsob ovládania je pomocou spínača alebo diaľkového ovládania pre váš absolútny komfort. Žiadaným doplnkom je dnes aj čidlo, ktoré markízu automaticky stiahne pri väčšom vetre, čím bráni jej poškodeniu.

Pergoly

Pergola je elegantný doplnok, ktorý z vašej záhrady či terasy vytvorí oázu pokoja a relaxácie. Pergola však nie je len dizajnérsky kúsok. Od bežných záhradných prístreškov sa líši svojou schopnosťou adaptácie k aktuálnemu počasiu vďaka bioklimatickým modelom s naklápacími lamelami alebo modelom z pevných polykarbonátových panelov. 

Relaxačnú atmosféru dotvárajú aj modely so strechou, ktorá je tvorená zo špeciálne upravenej látky, pripravenej chrániť vás pred slnečným úpekom alebo prietržou mračien.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ul