Domov / Okná / Hliníkové dvere

Hliníkové dvere

Ozdoba domu

Hliníkové vchodové dvere sú ozdobou vášho domu. Môžu byť dokonale zladené k oknám alebo vytvárajúce kontrast v celkom odlišnej farbe.

Dizajnové prevedenia, farebné kombinácie a možnosti presklenia sú skutočne nekonečné. Pri vašom výbere si môžete zvoliť z ponuky štandardných sérií, ale dvere si môžete vytvoriť aj celkom podľa seba – fantázii sa medze nekladú!

Pre vašu lepšiu predstavu – pri štandardných balkónových dverách je výplňou obvykle sklo. Aj vchodové dvere môžu mať sklo, ako výplň. Sklenená výplň je obľúbenou voľbou pre komerčné priestory a vchody do bytových domov, no dokáže zatraktívniť aj dvere rodinného domu.

Častejšou voľbou pre výplň je dekoračno-izolačný panel. Panel je tvorený obvykle 2 ks hliníkových platní v hrúbke 2 alebo 3 mm a izolačným jadrom z XPS (extrudovaný polystyrén), alebo PUR (styrodur alebo polyuretán). Takáto výplň môže byť kombinovaná so sklom alebo s nerezovou aplikáciou.

ČO JE DVERNÁ VÝPLŇ?

VLOŽIŤ ČI NALOŽIŤ?

Dverná výplň môže byť vyhotovená na dva spôsoby: vložená alebo naložená. Dverná výplň, ktorá je vložená (štandardne to býva sklo), umožňuje viditeľnosť dverného rámu aj krídla.

Dverná výplň, ktorá je naložená, prekrýva dverné krídlo, teda je nalepená z vonkajšej strany alebo zo strany vonkajšej aj vnútornej. Naložená výplň pôsobí čistejšie, jednoliatejšie, masívnejšie a celkovo estetickejšie.

Na vaše nové vchodové dvere si môžete vybrať z rôznych kombinácií kľučiek alebo kľučiek s guľou, ale čo skutočne zatraktívni dvere, je vhodne zvolené madlo. Madlá sú dostupné v rozličných tvaroch. Od trubkových, po hranaté, ktoré môžu byť štvorcové či ploché, rovné alebo oblúkové, v rôznych dĺžkach, od 40 cm až po 2 m. Nezanedbateľným doplnkom sú aj pánty, z ktorých môžete voliť viditeľné alebo skryté.

Doplnok, ktorý ocení celá vaša rodina, je otváranie dverí pomocou odtlačku prsta, číselným kódom, priložením RFID čipu alebo cez bluetooth.

DETAILY TVORIA CELOK

Shüco
panelové dvere

Shüco
-

Aluprof
panelové dvere

Aluprof
MB46

Aluprof
MB86 SI

Aluprof
MB104

Heroal
D72

Yawal
TM74 HI Prestige

Yawal
TM102 HI Prestige
-

Ponzio
PE78 NHI panelové dvere

Ponzio
PE78N, PE78NHI
-

Aliplast
panelové dvere
-

Aliplast

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ul