Ľuboš Micheľ.

Kandidát na europoslanca č.7

NOVÁ POSILA PRE FÉROVEJŠIU A BEZPEČNEJŠIU EURÓPU
Sú problémy, ktoré zo Slovenska nevyriešime. Musíme ich riešiť na úrovni Európy. Slovensko nie je malé a bezvýznamné. Je rovnocennou súčasťou veľkého 27 členného tímu s rôznymi názormi a tento tím potrebuje dobrý manažment.

Aj keď žijeme priamo v srdci Európy, občas sa nám zdá, že Európska únia je nám vzdialená. Že Európsky parlament je akoby odtrhnutý od problémov reálnych ľudí, žijúcich v našej krajine a že niektorým riešeniam chýba viac poznania skutočného života ľudí, ktorých sa týkajú. Občas máme pocit, že to, čo je v poriadku pre Nemecko, Španielsko či Belgicko, nie je fér pre nás. Občas máme pocit, že náš hlas je v Európe prislabý a naše tradície a hodnoty, či dokonca hranice nie sú dostatočne chránené. Výsledkom je nedôvera voličov v európsku politiku, nízky záujem o európske témy, a napokon aj nižšia volebná účasť.

Ale európske témy to sú aj naše témy a ovplyvňujú každodenný život každého jedného z nás. Ovplyvňujú napríklad pocit bezpečia. To, či sa nám budú po republike bezprízorne potulovať nelegálni imigranti, to, či regióny dostanú viac peňazí na vybudovanie potrebnej infraštruktúry, ale aj to, či náš trh zaplavia nekvalitné potraviny, oblečenie alebo hračky pre naše deti, či ešte budeme môcť jazdiť na dieselových autách, dokonca aj to, či sa náhodou nestaneme terčom cudzieho vojenského konfliktu.

Sú problémy, ktoré zo Slovenska nevyriešime. Musíme ich riešiť na úrovni Európy, spolu a slušne. Slovensko nie je malé a bezvýznamné. Je rovnocennou súčasťou veľkého 27 členného tímu s rôznymi názormi a tento tím potrebuje dobrý manažment. EÚ potrebuje stabilitu, aby mohla plniť účel, na ktorý bola vytvorená – zaistiť svojim občanom lepší, ľahší a bezpečnejší život. Tento tím sa zaviazal k vzájomnej pomoci a spolupráci a musí hrať fér. Európa stojí pred významnými mierovými, enviromentálnymi, ekonomickými a technologickými výzvami a práve teraz, viac ako inokedy je potrebná rozhľadenosť a schopnosť vyjednávať.

Sú problémy, ktoré zo Slovenska nevyriešime. Musíme ich riešiť na úrovni Európy. Slovensko nie je malé a bezvýznamné. Je rovnocennou súčasťou veľkého 27 členného tímu s rôznymi názormi a tento tím potrebuje dobrý manažment. EÚ potrebuje stabilitu, aby mohla plniť účel, na ktorý bola vytvorená – zaistiť svojim občanom lepší, ľahší a bezpečnejší život. Tento tím sa zaviazal k vzájomnej pomoci a spolupráci a musí hrať fér. Európa stojí pred významnými mierovými, enviromentálnymi, ekonomickými a technologickými výzvami a práve teraz, viac ako inokedy je potrebná rozhľadenosť a schopnosť vyjednávať.

Chcem, aby Slovensko bolo silným hráčom v Európskej únii, preto sa uchádzam o post europoslanca. Európe mám čo ponúknuť.
Môj život bol vždy úzko spätý s hodnotami ako férovosť, rešpekt, odolnosť, nekompromisný dohľad nad dodržiavaním pravidiel, slušnosť a tímový duch. Šport ma priviedol k disciplíne, schopnosti rýchlo sa rozhodovať aj v kritických situáciách a nevyhnutnosti hľadať kompromisy. Mal som mnoho vzácnych príležitostí viesť dialóg s rôznymi názorovými skupinami a hľadať riešenia akceptovateľné pre všetky strany. Roky na ihriskách mi poskytli ďaleko viac, než len schopnosť rýchlo a správne rozhodovať. Naučil som sa, ako pracovať pod tlakom, ako byť odborníkom vo svojom obore a ako byť vodcom na poli, kde každé rozhodnutie môže mať fatálny dopad. Tieto skúsenosti som využil aj pri budovaní úspešného rodinného podnikania, aj v doterajšom politickom pôsobení. Mám za sebou medzinárodnú rozhodcovskú kariéru počas ktorej som precestoval takmer celý svet. To mi poskytlo unikátny pohľad na rôzne kultúry a spoločnosti. Moje skúsenosti mi umožňujú priniesť do Európskeho parlamentu globálnu perspektívu a zároveň pochopiť a riešiť aj menšie lokálne problémy.

férovejšia a bezpečnejšia európa

Dosiahneme ju podporou pilierov, ktoré sú pre nás v Európe dôležité

FÉROVOSŤ

Férové podmienky v každom členskom štáte

TEMPO

Európske tempo v každom kúte Slovenska

BEZPEČNOSŤ

Mierové riešenia a nekompromisnosť v ochrane hraníc

VÝKON

Otvorenosť novým technológiám a modernizácií

“Život ma naučil, že nie rečami, ale tvrdou prácou zmeníme veci k lepšiemu.”

VOLÁM SA ĽUBOŠ MICHEĽ…
…som otec, manžel, obchodný manažér a predseda predstavenstva 1. FC Tatran Prešov. Mám za sebou úspešnú kariéru medzinárodného futbalového rozhodcu FIFA, v roku 2003 som rozhodoval finále Pohára UEFA a v roku 2008 finále Ligy Majstrov. S koncom rozhodcovskej kariéry začala tá manažérska. Bol som sedem rokov riaditeľom medzinárodného oddelenia mnohonásobného ukrajinského futbalového majstra a jedného z najúspešnejších a najpopulárnejších európskych klubov FC Šachtar Doneck. Neskôr som pôsobil ako viceprezident a člen predstavenstva, riaditeľ futbalu a futbalový poradca prezidenta významného gréckeho futbalového klubu FC PAOK Solún.
Ľuboš Micheľ.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ul

Kontakt

Informácie

Objednávateľ: Ľuboš Micheľ, Ulica 28, 080 01 Prešov Dodávateľ: INELL s.r.o., 082 37 Široké 519, IČO: 47082992
© 2024 Všetky práva vyhradené